ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9201025
*
nr 920 1025
Spegel
Barockstil, Bemålad, Kompletterad, höjd: 103
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 18:35:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 16:00:08
1
1.200 kr
27/10 18:25:33
2
1.200 kr
27/10 18:25:33
1
1.200 kr (Budbetjänt)
27/10 18:26:17
2
1.500 kr
27/10 18:26:55
1
1.600 kr
27/10 18:27:55
2
1.800 kr
27/10 18:28:29
1
2.000 kr
27/10 18:28:49
2
2.000 kr
27/10 18:28:49
1
2.000 kr (Budbetjänt)
27/10 18:29:05
2
2.200 kr
27/10 18:30:18
1
2.400 kr
27/10 18:30:41
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil kompletterad spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 920 1025
Spegel
Barockstil, Bemålad, Kompletterad, höjd: 103
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 16:00:08 | 1 | 1.200 kr |
27/10 18:25:33 | 2 | 1.200 kr |
27/10 18:25:33 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
27/10 18:26:17 | 2 | 1.500 kr |
27/10 18:26:55 | 1 | 1.600 kr |
27/10 18:27:55 | 2 | 1.800 kr |
27/10 18:28:29 | 1 | 2.000 kr |
27/10 18:28:49 | 2 | 2.000 kr |
27/10 18:28:49 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
27/10 18:29:05 | 2 | 2.200 kr |
27/10 18:30:18 | 1 | 2.400 kr |
27/10 18:30:41 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil kompletterad spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02